Biuro czynne: Pn-Pt 8:00-16:00 biuro@movincar.pl tel: 33 813 22 73
Autoryzowany Dealer: Manitou Mitsubishi Forklift Trucks Niftylift

Blog

Drogi transportowe w magazynie – szerokość, oznakowanie

Drogi transportowe w magazynie – szerokość, oznakowanie

Hale magazynowe to miejsca, w których przy użyciu różnego rodzajów wózków widłowych i innych maszyn transportuje się ciężkie, a więc potencjalnie niebezpieczne towary. Ciągi komunikacyjne w magazynie odgrywają kluczową rolę zarówno w kwestii skuteczności, jak i bezpieczeństwa pracy. Szerokość dróg transportowych oraz ich oznakowanie podlega ścisłym regułom, o czym powinni wiedzieć nie tylko projektanci i wykonawcy przestrzeni magazynowych, ale także ich codzienni użytkownicy.

Jakie wózki widłowe wybrać dla rolnictwa?

Jakie wózki widłowe wybrać dla rolnictwa?

Myśląc o wózkach widłowych, najczęściej wyobrażamy sobie magazyny, hale produkcyjne, sklepy wielkopowierzchniowe czy place budowy. Tymczasem widlaki coraz powszechniej wykorzystuje się również w gospodarstwach rolnych. Znikają te najmniejsze, pojawia się z kolei coraz więcej średnich i dużych gospodarstw rolnych, które chętnie rozbudowują swoje parki maszynowe. Z tego względu stale rozszerza się oferta widlaków rolniczych skierowanych do rolników, sadowników i pracowników pokrewnych segmentów. Jakie wózki widłowe sprawdzają się tutaj najlepiej?

Budowa i rodzaje masztów wózków widłowych

Budowa i rodzaje masztów wózków widłowych

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz jednorazowo wynająć wózek widłowy, czy też prowadzisz firmę, w której widlaki stanowią kluczowe narzędzie pracy w magazynie, z pewnością przyda ci się wiedza dotycząca najważniejszego elementu układu podnoszenia maszyny – jej masztu. W końcu to właśnie maszt widlaka umożliwia wykonywanie wszelkich operacji przeładunkowych. Jakie rozróżniamy rodzaje masztów w wózkach widłowych i jak są one zbudowane? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Gospodarka magazynowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Gospodarka magazynowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Nieustanny rozwój rynku oraz potrzeba spełnienia rosnących wymagań klientów zmusza firmy z branży dystrybucyjnej do utrzymania odpowiedniego tempa. W tej sytuacji efektywna gospodarka magazynowa powinna stanowić priorytet w każdej firmie tego rodzaju. Jak sprawdzić wydajność zarządzania magazynem w obrębie przedsiębiorstwa, a także jak ją usprawnić, przede wszystkim jednak co to właściwie jest gospodarka magazynowa? W tym tekście odpowiadamy na te i wiele innych pytań!

Kiedy wybrać boczny, a kiedy czołowy wózek widłowy?

Kiedy wybrać boczny, a kiedy czołowy wózek widłowy?

Choć finalny efekt pracy przy użyciu wózka widłowego zawsze będzie podobny, to jej przebieg – tempo, bezpieczeństwo, skuteczność i precyzja działań – może różnić się w zależności od zastosowanej maszyny. Znaczenie będzie miał tutaj udźwig pojazdu, rodzaj zasilania, wysokość masztu, maksymalna wysokość podnoszenia czy wreszcie konstrukcja. Wózek widłowy czołowy oraz wózek widłowy boczny to jedne z dwóch najczęściej wybieranych przez użytkowników możliwości. Jako że oba pojazdy mają nieco inne zastosowanie, warto dowiedzieć się, która maszyna sprawdzi się lepiej w konkretnych okolicznościach.

Prace serwisowe przy wózku widłowym – jakie usługi możesz nam zlecić?

Prace serwisowe przy wózku widłowym – jakie usługi możesz nam zlecić?

Praca przy użyciu maszyny, która jest sprawna i działa dokładnie tak, jak sobie tego zażyczymy, a więc której możemy być pewni – to czysta przyjemność. Problemy jednak pojawiają się w momencie, kiedy wózek widłowy zaczyna wykazywać rozmaite usterki. Profesjonalny i – co najważniejsze – zaufany serwis to w takiej sytuacji podstawa. W Movincar wiemy doskonale, jak istotną rolę w życiu każdego pojazdu odgrywa jego regularne serwisowanie. Jakie usługi możesz nam zlecić?

Czym jest centrum logistyczne – definicja, rodzaje, funkcje

Czym jest centrum logistyczne – definicja, rodzaje, funkcje

Jednym z czynników bezpośrednio warunkujących rozwój krajowej gospodarki jest efektywność całości procesów logistycznych. Postępująca globalizacja, rozwój technologiczny, a także rosnące wymagania klienteli, doprowadziły do wykształcenia nowoczesnej, kompleksowej jednostki logistycznej – pierwsze europejskie centra logistyczne zaczęły powstawać w drugiej połowie XX wieku. Czym charakteryzuje się współczesne centrum logistyczne? Jakie funkcje pełnią takie jednostki i czym różnią się od standardowych magazynów?

Książka eksploatacji wózka widłowego – czym jest i jak ją prowadzić?

Książka eksploatacji wózka widłowego – czym jest i jak ją prowadzić?

W przypadku obsługi maszyn takich jak podnośnik czy wózek widłowy wyjątkowo istotna jest codzienna kontrola stanu technicznego pojazdu. Regularne sprawdzanie maszyny to jednak nie wszystko – równie ważne jest staranna dokumentacja. Książka eksploatacji wózka widłowego to rzecz, w którą powinien być wyposażony każdy pojazd tego rodzaju. To właśnie w nim znajdziemy bieżące informacje dotyczące stanu technicznego, przeglądów oraz awarii.

Środki transportu wewnętrznego – jakie wybrać?

Środki transportu wewnętrznego – jakie wybrać?

Optymalizacja przepływu towarów przy procesie produkcyjnym i magazynowym w praktyce sprowadza się do wyboru odpowiednich urządzeń transportu bliskiego oraz ich efektywnego wykorzystania. Środki transportu zewnętrznego oczywiście mają równie duże znaczenie, jednak to właśnie prawidłowa organizacja transportu wewnątrzzakładowego będzie miała znaczenie w pierwszej kolejności. Jakie środki transportu wewnętrznego wyróżniamy i jak najlepiej dobrać je do rodzaju oferowanych przez firmę usług?

1234Ostatni

664 984 156