Biuro czynne: Pn-Pt 8:00-16:00 biuro@movincar.pl tel: 33 813 22 73
Autoryzowany Dealer: Manitou Mitsubishi Forklift Trucks Niftylift

Wózki widłowe Manitou

Manitou

Manitou – marka, która sprosta wszystkim oczekiwaniom

Od pomysłu do pierwszych na świecie prototypów – Manitou od samego początku stawia na innowacyjność i rozwój.

TMarka Manitou powstała w miejscowości Ancenis we Francji w 1958 roku. Cała jej historia zaczęła się od pomysłu Marcela Brauda – założyciela marki - aby stworzyć pierwszy terenowy wózek widłowy, który ułatwiłby pracę w trudnych warunkach rolniczych. Od tego czasu firma wprowadza coraz nowocześniejsze rozwiązania, które są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom transportu bliskiego w przemyśle, rolnictwie czy budownictwie.

Wózki widłowe Manitou są jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń w Polsce i na świecie, ponieważ są niezastąpione na placach budowy czy terenach gospodarczych. Marka jest liderem w dziedzinie projektowania i produkcji maszyn do obsługi terenów trudnych.

Nowy wózek widłowy Manitou sprawdzi się w każdych warunkach – od magazynów, po budowy czy gospodarstwo rolne. Marka może poszczycić się zarówno elektrycznymi wózkami widłowymi, jak i ich wersjami spalinowymi. Wszystko po to, aby jak najbardziej ułatwić pracę.

Manitou MI25G
Manitou

Manitou MI25G

Cena: 87 900 zł 87 900 zł
Manitou EP15
Manitou

Manitou EP15

Cena: 9 999 zł
M Wózki Terenowe do Ciężkich Aplikacji
Manitou

M Wózki Terenowe do Ciężkich Aplikacji

Gama wózków M to wyjątkowo terenowe i stabilne wózki widłowe, dedykowane do najcięższych aplikacji i warunków. Pracują w bardzo trudnych, stromych i niestabilnych warunkach – które pokują z uwagi na niewiarygodną trakcję i przyczepność. W zależności od potrzeb, możesz wybrać model o najmniejszym udźwigu 2,6 tony a także największy z tej rodziny 5 tonowy.

 
Po pierwsze bezpieczeństwo

Po pierwsze bezpieczeństwo

Pierwszym i najważniejszym priorytetem Manitou Group jest ochrona życia i zdrowia.

Marka Manitou jest częścią Manitou Group, w której skład wchodzą takie przedsiębiorstwa jak Manitou, Gehl i Mustang by Manitou. Od początku powstania przedsiębiorstwo zwraca szczególną uwagę na ochronę i zapewnianie bezpieczeństwa. Nie dziwi więc fakt, że jego głównym celem jest właśnie poprawa bezpieczeństwa i jakości pracy oraz życia użytkowników. Co więcej, Manitou skupia się również na ochronie środowiska, starając się jak najbardziej zmniejszyć swój wpływ na jego funkcjonowanie.

Główną misją Manitou Group jest przede wszystkim doskonalenie warunków pracy, wydajności i bezpieczeństwa pracowników na całym świecie przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego. Aby tego dokonać, marka wprowadza strategię Nowe Horyzonty, która skupia się wokół czterech głównych tematów:

  • skuteczniejszego spełniania potrzeb klientów;
  • działalności ekologicznej;
  • zwiększania efektywności;
  • budowaniu wspólnego sukcesu.

Wszystko to razem składa się na obraz marki, która jest liderem produkcji wózków widłowych na całym świecie.

Bogata oferta

Bogata oferta

Nowe wózki widłowe Manitou - mnogość wyboru i zastosowań

Wózki widłowe to często spotykany, a w wielu przypadkach niezbędny, środek transportu bliskiego w wielu przedsiębiorstwach. Doskonale sprawdzają się podczas pracy w halach magazynowych czy hurtowniach. W ofercie Manitou znajdziemy wiele modeli wózków widłowych – spalinowych i elektrycznych – które sprostają wymaganiom każdej firmy.

Spalinowe wózki widłowe Manitou znajdą swoje zastosowanie na placach budowy czy rampach przeładunkowych. Jedną z licznych zalet tego typu maszyn jest jej koszt eksploatacji – spalinowy wózek widłowy może przepracować kilka godzin na jednym zbiorniku paliwa. Na uwagę zasługuje tutaj również duża moc silnika, która ułatwia pracę na dużych placach składowych przy ciężkim udźwigu.

Elektryczny wózek widłowy Manitou jest zdecydowanie bardziej ekologicznym wyborem. Brak spalin czy wycieku paliwa i cicha praca to jego ogromne zalety, które pozwalają mu na pracę wewnątrz budynków. A ze względu na swoje mniejsze gabaryty, elektryczne wózki widłowe świetnie sprawdzają się nawet w wąskich magazynach. Należy jednak pamiętać o limitowanym czasie pracy akumulatora, który wymaga wielu godzin ładowania, co często wiąże się z przestojami w pracy.

Wszystko zaczęło się od pomysłu…

Wszystko zaczęło się od pomysłu…

Pod koniec lat 50. XX wieku w zachodniej części Francji Marcel Braud – założyciel Manitou – wymyślił niespotykaną wówczas maszynę.

Poprzez odwrócenie układu ciągnika rolniczego, dodanie masztu i hydraulicznego układu kierowniczego powstał pierwszy terenowy wózek widłowy, przyczyniając się do rozwoju firmy, która obecnie jest jednym ze światowych liderów produkcji tego typu wózków widłowych.

Od czasu stworzenia pierwszego terenowego wózka widłowego marka Manitou przeszła długą drogę, aby dzisiaj w swojej ofercie móc poszczycić się kilkoma seriami maszyn, które sprostają najtrudniejszym warunkom pracy.

Główną zaletą terenowego wózka widłowego Manitou jest jego zdolność poruszania się po wszystkich rodzajach terenu, co daje mu również możliwość wspinania się nawet po nieregularnych lub żwirowych podłożach. Jego duży udźwig sprawdza się w transporcie wielkogabarytowych ładunków czy przenoszeniu i rozładowywaniu ciężkich materiałów.

Wózki widłowe Manitou sprawdzają się w trudnych terenach oraz cechują się ogromną wydajnością i niezawodnością, która doceniana jest przez fachowców na całym świecie.

FAQ

Wszystko zależy od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Elektryczne wózki widłowe Manitou są mniejsze niż spalinowe, dlatego dobrze poradzą sobie w niedużych magazynach, jednakże wraz ze zmniejszeniem gabarytów spada też moc udźwigu. Ze względu na swój elektryczny silnik mogą pracować zarówno wewnątrz, jak i na powietrzu. Elektryczny wózek widłowy Manitou jest świetnym rozwiązaniem dla firm, w których praca odbywa się w systemie zmianowym (akumulator ma wtedy więcej czasu na załadowanie).

Spalinowy wózek widłowy, ze względu na wydzielane zanieczyszczenia, zaleca się używać na otwartym terenie. Do jego głównych zalet należy duży udźwig, możliwości rozwijania większych prędkości i długa praca na jednym baku paliwa, bez konieczności ładowania, jak w przypadku elektrycznego widlaka.

Oba przedstawione typy wózków mają swoje wady i zalety. To, który wózek widłowy z oferty Manitou sprawdzi się lepiej, jest sprawą indywidualną każdego przedsiębiorstwa i jego potrzeb. Warto w tej kwestii zaufać sprzedawcy, który dobierze odpowiedni dla przedsiębiorstwa model.

Terenowy wózek widłowy Manitou sprawdzi się na trudnych powierzchniach i terenach takich jak błoto, żwir, wniesienia itp. Jest to bardzo wytrzymały typ maszyn, którego przeznaczeniem są ekstremalne warunki pracy, przy czym jego konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo i komfort operatora.

Tak. Ze względu na swoją konstrukcję elektryczne wózki widłowe Manitou mogą pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W tym zakresie mają przewagę nad swoimi spalinowymi odpowiednikami, które wydzielają szkodliwe dla otoczenia substancje, dlatego nie wolno korzystać z nich wewnątrz magazynów czy hal.
664 984 156