Wózki widłowe nowe – zasada działania
Wózki widłowe czołowe oferowane na naszej stronie internetowej to pojazdy wyposażone w japońskie silniki Mitsubishi. Mają własny napęd oraz maszt. W zależności od typu wózki jezdniowe różnią się zasadą działania oraz budową. Najważniejsze zadanie wykonuje jednostka unosząca, czyli maszt oraz widły. Widły są umieszczane pod ładunkiem, który jest następnie unoszony i transportowany lub składowany. Wózki podnośnikowe to sprzęt wysokiej klasy, są tak zaprojektowane, by wytrzymać codzienną eksploatację w systemie zmianowym. Ich wykorzystanie znacząco ułatwia pracę zatrudnionym.
Elektryczne wózki widłowe o udźwigu 1.4 do 2.0 tony EDiA EM to wytrzymałe, niezawodne maszyny trzy- i czterokołowe z napędem elektrycznym, które dopasowują się do potrzeb operatora. Różnią się udźwigiem, ciężarem, wielkością i rozstawem osi, oferując widoczność 360° i wygodną przestrzeń roboczą.
Wózki widłowe elektryczne z przeciwwagą o napięciu 80 volt z oponami pneumatycznymi są łatwe w prowadzeniu i można poruszać się nimi nawet w wąskich przestrzeniach. Modele o udźwigu od 2.5 do 3.5 tony unoszą ładunek nawet na wysokość 7 metrów, a stopień wodoodporności IPX4 i uszczelnione hamulce poszerzają środowisko pracy.
Wózki spalinowe z przeciwwagą o udźwigu od 1,5 do 3,5 tony są stabilne, mocne, łączą w sobie wysoką wydajność z niskim poziomem emisji spalin i hałasu. Standardowo wyposażone są w trójnożny katalizator, wyróżniają się różnymi systemami sterującymi i są najczęściej wybierane do pracy w magazynach, składach czy otwartych halach.
Spalinowy wózek elektryczny o udźwigu 1,5 do 3,5 tony znakomicie sprawdzi się podczas transportu materiałów na zewnątrz budynków, jak i w halach. Maszyny te są cenione za doskonałą widoczność końcówek wideł, układ napędowy z przekładnią momentu obrotowego i system kontroli stabilności.
Elektryczny wózek widłowy o udźwigu 1,5 do 2,0 ton marki Toyota to maszyna zwrotna, idealna do pracy w ograniczonej przestrzeni. Wyróżnia się wysoką wydajnością, doskonałą widocznością, a także wielofunkcyjnym wyświetlaczem, oferującym łatwe sterowanie. Maszt i osłona górna wraz z zaawansowaną technologią dbają o stabilność.
Czterokołowe wózki widłowe elektryczne marki Toyota pozwalają wygodnie transportować ładunek z prędkością jazdy do 20 km/h. Stabilność podwozia zapewnia bezpieczeństwo nawet na nierównej nawierzchni, a wielofunkcyjny wyświetlacz we wnętrzu umożliwia konfigurację wielu parametrów. Każdy z wózków do 2 ton gwarantuje doskonałą widoczność.
Ze względu na rodzaj napędu wśród czołowych wózków widłowych wyróżniamy wózki akumulatorowe oraz spalinowe.
Wózki akumulatorowe pobierają energię bezpośrednio z akumulatora, z kolei wózki spalinowe są dodatkowo zasilane gazem LPG oraz olejem napędowym. Widłowe wózki akumulatorowe są bardzo wydajne i uniwersalne. Nie emitują szkodliwych spalin i wyróżniają się niskim poziomem emisji hałasu. Wózki jezdniowe akumulatorowe muszą być wykorzystywane na specjalnym podłożu, gdyż są wrażliwe na kurz oraz zanieczyszczenia. W magazynach najlepiej sprawdzi się wózek widłowy wysokiego składowania akumulatorowy. Na zewnątrz można wykorzystywać czołowe wózki podnośnikowe spalinowe. Zazwyczaj jednak są rekomendowane do eksploatacji wewnątrz budynków, dla ochrony przed brudem i kurzem. Wiodący producenci wózków widłowych, tacy jak Manitou, Mitshubishi czy Toyota, oferują różne rozwiązania dopasowane do potrzeb i specyfikacji każdego miejsca pracy.
Możliwości wykorzystania czołowych wózków widłowych jest bardzo wiele.
Głównie wózki podnośnikowe czołowe sprawdzą się we wnętrzach magazynów do obsługi oraz do transportowania towarów czy zaopatrywania zakładu produkcyjnego. Mając do dyspozycji wózek podnośnikowy elektryczny, można nie tylko podjąć towar, ale także podnieść i składować go na dowolnej wysokości. Wózek widłowy wysokiego składowania można wykorzystać w wielu branżach, w tym w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym, w chłodniach, magazynach, a także w tych miejscach, gdzie korytarze są niezwykle wąskie, do rozładunku kontenerów, przyczep. Pozwalają one zachować maksymalną wydajność w pracy w nowoczesnym magazynie. Warto, aby każde przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem ładunków miało we flocie samochodowej wózek jezdniowy, gdyż znacznie ułatwia on wykonywanie prac w magazynie.
Wielu inwestorów zastanawia się nad tym, czy lepiej w swojej działalności postawić na zakup nowych wózków widłowych czy na wynajem.
Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Zakup nowego wózka podnośnikowego to spory koszt, dlatego w takim wypadku dobrze jest zorientować się w możliwościach dofinansowania. Decydując się na wynajem wózka jezdniowego podnośnikowego, można z kolei sporo zaoszczędzić i wykorzystać go do pracy w szczycie sezonu.
Nasze nowe wózki widłowe czołowe spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, są zgodne z dostępnymi rozporządzeniami.
Nasze nowe wózki widłowe czołowe spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, są zgodne z dostępnymi rozporządzeniami. To wysokiej jakości wózki jezdniowe dla profesjonalistów. Tego typu wózki wywierają minimalny wpływ na środowisko, emitują niewielki poziom hałasu, produkowane są zgodnie z założeniami technicznymi, gwarantują pełną moc przy pracy z dużym obciążeniem, zapewniają długi okres eksploatacji.