Biuro czynne: Pn-Pt 8:00-16:00 biuro@movincar.pl tel: 33 813 22 73
Autoryzowany Dealer: Manitou Mitsubishi Forklift Trucks Niftylift

Blog

Rodzaje zabezpieczeń w wózkach widłowych

Rodzaje zabezpieczeń w wózkach widłowych

Użytkowanie widlaka w niektórych okolicznościach może być niebezpieczne. Za sprawą rozmaitych zabezpieczeń w wózku widłowym ryzyko wystąpienia zagrożenia zdrowia lub życia operatora jest jednak zredukowane do absolutnego minimum. I dodajmy, że nie chodzi nam tutaj o zabezpieczenie w postaci kasku na głowie operatora czy odblaskowej kamizelki – choć te środki ochrony indywidualnej są równie istotne dla bezpieczeństwa operatora co elektryczne czy hydrauliczne zabezpieczenia maszyny. Przed wami kilka słów o podstawowych rodzajach zabezpieczeń wózka widłowego, które chronią operatora podczas jego codziennej pracy, jak również osoby postronne.

Przedłużki do widlaka – kiedy się sprawdzą?

Przedłużki do widlaka – kiedy się sprawdzą?

W sytuacji, w której w magazynie pojawiają się niestandardowe towary wymagające transportu lub przechowania, może okazać się, że widły zamontowane w maszynie na co dzień nie wystarczają. Nowe widły, a tym bardziej osobna maszyna to nie jedyne możliwe wyjścia: najszybszym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie przedłużek na widły. Jakie funkcje pełnią, jakie ich rodzaje wyróżniamy i wreszcie jak skutecznie dobrać przedłużki do widlaka?

Najczęściej wybierany osprzęt do wózków widłowych

Najczęściej wybierany osprzęt do wózków widłowych

Już w podstawowej wersji wózek widłowy jest wyjątkowo uniwersalnym narzędziem pracy. Bazowy szkielet maszyny stanowią chociażby jakościowy napęd, widły, maszt solidnej konstrukcji czy wreszcie karetka. Na finalne przeznaczenie pojazdu wpływa jednak również dodatkowy osprzęt do wózków widłowych. Każdy specjalny i nadobowiązkowy element widlaka dodaje mu funkcjonalności i zwiększa tym samym liczbę potencjalnych zastosowań. O jakim osprzęcie do wózków widłowych mowa?

Ładowanie wózków widłowych – instrukcja, przepisy

Ładowanie wózków widłowych – instrukcja, przepisy

Poprawne ładowanie wózków widłowych to istotna część właściwego użytkowania tych maszyn. Choć współczesne wózki coraz częściej są wyposażone w baterie bezobsługowe, spora część używanych dziś widlaków wymaga regularnego ładowania w odpowiednich warunkach. Jak powinien przebiegać proces ładowania wózków widłowych, co mówią na ten temat przepisy i dlaczego to tak istotne, by na tym etapie zadbać o rzetelną organizację stanowiska do tego przeznaczonego? Przekonajmy się!

Karetka wózka widłowego – co to jest i do czego służy?

Karetka wózka widłowego – co to jest i do czego służy?

Spośród wszystkich elementów, z których składa się każdy widlak, na szczególną uwagę zasługuje karetka wózka widłowego. Przy omawianiu tych pojazdów najczęściej wspomina się o maszcie, widłach czy napędzie maszyny. Tymczasem to właśnie karetka wózka widłowego odpowiada nie tylko za ruch towarów, ale przede wszystkim bezpieczeństwo operatora. Do czego służy ten element konstrukcyjny, dlaczego jest tak istotny i wreszcie jak o niego dbać, by zapewnić długie życie maszynie i bezpieczeństwo pracy operatora?

Załadunek i rozładunek tira wózkiem widłowym

Załadunek i rozładunek tira wózkiem widłowym

Dbałość o płynny przepływ materiałów między producentem a klientem to podstawa prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa logistycznego. Terminowość i bezpieczeństwo usługi to w tej branży zdecydowane priorytety. Znaczący wpływ na te kwestie ma zwłaszcza jeden z kluczowych etapów łańcucha dostaw – załadunek i rozładunek towaru. To tutaj transport zewnętrzny przenika się z wewnętrznym, a najdrobniejsze niedopatrzenia mogą skutkować znacznymi opóźnieniami. Jak zaplanować sprawny załadunek i rozładunek tira? Kto jest odpowiedzialny za ten proces? Wreszcie kto odpowiada za ewentualne szkody powstałe na tym etapie? Przed wami odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Obowiązki operatora wózka widłowego przed rozpoczęciem pracy

Obowiązki operatora wózka widłowego przed rozpoczęciem pracy

Praca operatora widlaka wymaga nie tylko konkretnych umiejętności technicznych, ale także uważności i sumienności w kontrolowaniu pracy maszyny. Tę bowiem należy sprawdzać regularnie – poza wykonywaniem cyklicznych prac serwisowych – zarówno przed rozpoczęciem pracy, jak i w jej trakcie oraz po każdej zakończonej zmianie. Obowiązki operatora wózka widłowego przed rozpoczęciem pracy wydają się tutaj jednak najbardziej znaczące. O jakich praktykach mowa?

Drogi transportowe w magazynie – szerokość, oznakowanie

Drogi transportowe w magazynie – szerokość, oznakowanie

Hale magazynowe to miejsca, w których przy użyciu różnego rodzajów wózków widłowych i innych maszyn transportuje się ciężkie, a więc potencjalnie niebezpieczne towary. Ciągi komunikacyjne w magazynie odgrywają kluczową rolę zarówno w kwestii skuteczności, jak i bezpieczeństwa pracy. Szerokość dróg transportowych oraz ich oznakowanie podlega ścisłym regułom, o czym powinni wiedzieć nie tylko projektanci i wykonawcy przestrzeni magazynowych, ale także ich codzienni użytkownicy.

Jakie wózki widłowe wybrać dla rolnictwa?

Jakie wózki widłowe wybrać dla rolnictwa?

Myśląc o wózkach widłowych, najczęściej wyobrażamy sobie magazyny, hale produkcyjne, sklepy wielkopowierzchniowe czy place budowy. Tymczasem widlaki coraz powszechniej wykorzystuje się również w gospodarstwach rolnych. Znikają te najmniejsze, pojawia się z kolei coraz więcej średnich i dużych gospodarstw rolnych, które chętnie rozbudowują swoje parki maszynowe. Z tego względu stale rozszerza się oferta widlaków rolniczych skierowanych do rolników, sadowników i pracowników pokrewnych segmentów. Jakie wózki widłowe sprawdzają się tutaj najlepiej?

1234Ostatni

664 984 156