Biuro czynne: Pn-Pt 8:00-16:00 biuro@movincar.pl tel: 33 813 22 73
Autoryzowany Dealer: Manitou Mitsubishi Forklift Trucks Niftylift

Wózki paletowe - magazynowe

Czemu służy wózek paletowy? Magazynowe wózki widłowe mają to do siebie, że ich głównym przeznaczeniem jest pomoc przy składowaniu towarów.

Dzięki paleciakiom możliwe jest sprawne przeprowadzenie obiegu wewnętrznego ruchu towarów w magazynie i może łączyć ze sobą różne obszary np. doki załadunkowe z regałami składowania czy strefę produkcji z częścią magazynową. Innymi słowy, nowe wózki magazynowe służą do sprawnego rozmieszczania ładunków na regałach w określony sposób, zgodnie z przyjętym systemem.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym doradcą: 664 984 156 lub 698 986 553

 

1.0 – 1.6 tony Wózki ręcznie prowadzone z masztem
Mitsubishi

1.0 – 1.6 tony Wózki ręcznie prowadzone z masztem

Wózki ręcznie prowadzone z masztem o udźwigu od 1 do 1,6 tony pozwolą na efektywną pracę w najmniejszych magazynach. Kompaktowa głowica, wąskie podwozie i doskonała widoczność sprawiają, że paleciak z masztem sprawdzi się nawet na rampach i nierównych podłożach, oferując stabilność i cichą pracę.

 
Wózki paletowe ręcznie prowadzone
Mitsubishi

Wózki paletowe ręcznie prowadzone

Wózki widłowe ręczne o udźwigu od 1,6 do 2 ton i od 2 ton do 2,5 tony są niezawodne, bezpieczne, sprawdzając się w pracy w najtrudniejszych warunkach. Uszczelniona obudowa chroni przed wilgocią, widły stożkowe zapewniają łatwy zasięg do palet, a elektryczne systemy sterujące dopasowują się do potrzeb operatora.

 
Wózki wysokiego składowania
Mitsubishi

Wózki wysokiego składowania

Wózki wysokiego składowania o udźwigu 1,2 do 2 ton podnoszą ładunek do wysokości 6,5 m. To maszyny doskonałe do wąskich alejek magazynowych i regałów wysokiego składowania, które są bezawaryjne i łatwe w sterowaniu. Specjalnie opracowana konstrukcja maksymalizuje pole widzenia, by wygodnie operować widłami.

 
1.0 tona Wózek ręcznie prowadzony z masztem
Toyota

1.0 tona Wózek ręcznie prowadzony z masztem

Wózek ręcznie prowadzony z masztem o udźwigu 1,0 tony to znakomite rozwiązanie do wąskich alejek magazynowych. Pozwoli precyzyjnie umieszczać ładunek na regałach wysokiego składowania dzięki możliwości uniesienia towaru nawet na wysokość powyżej 6 m. Wózki zapewniają doskonałą widoczność i bezpieczeństwo.

 
1.4 – 1.6 tony Wózek unoszący ręcznie prowadzony
Toyota

1.4 – 1.6 tony Wózek unoszący ręcznie prowadzony

Wózek unoszący ręcznie prowadzony pozwala na uniesienie ładunku spaletyzowanego lub niespaletyzowanego na wysokość 20,5 cm. Zasilany energią elektryczną, znakomity do pomieszczeń, wyróżnia się niewielkimi rozmiarami. Sprawdzi się w magazynach przetwórczych, hurtowniach, gdyż jest niezwykle łatwy w manewrowaniu.

 
1.4 – 2.5 tony Wózek wysokiego składowania
Toyota

1.4 – 2.5 tony Wózek wysokiego składowania

Wózek wysokiego składowania 1,4 do 2,5 tony umożliwia łatwe sterowanie i bezpieczeństwo, nawet podczas pracy w zamkniętych halach, hurtowniach, magazynach przetwórczych. Zasilany energią elektryczną, o kompaktowym rozmiarze, pozwala na unoszenie ładunku na wysokość kilku metrów, w zależności od maszyny.

 
1.2 – 2.0 tony Wózek ręcznie prowadzony z masztem
Toyota

1.2 – 2.0 tony Wózek ręcznie prowadzony z masztem

Wózek ręcznie prowadzony z masztem 1,2 do 2 tony to znakomita maszyna do transportu ładunku w magazynie do wysokiego składowania. Doskonała widoczność wideł, wygodna obsługa i komponenty najwyższej jakości sprawiają że sprawdzi się w wielu branżach.

 
Wózki paletowe magazynowe

Jakie magazynowe wózki widłowe wybrać?

Najprostszym rozwiązaniem jest wózek paletowy ręczny.

Tego typu wózek paletowy można wykorzystać do realizacji wielu różnych zadań. Wózek podnośnikowy ręczny z kolei to wózek paletowy z możliwością podnoszenia towarów. Jego atutem jest możliwość wykorzystania w sytuacji, gdy miejsca do manewrowania nie ma zbyt wiele. Wózki widłowe wysokiego składowania są z kolei lżejsze niż te z przeciwwagą. Wózki wysokiego składowania są przy tym mniej zaawansowane technologicznie spośród wszystkich wymienionych urządzeń, nazywa się je też wózkami bocznymi, gdyż maszt z karelą i widłami jest ustawiony prostopadle do miejsca zajmowanego przez operatora.

Wózki paletowe magazynowe

Wózki magazynowe w naszej ofercie

Wyróżniamy różne rodzaje podnośników widłowych ze względu na rodzaj prac, którym są dedykowane.

W naszym sklepie znajdują się magazynowe wózki widłowe:

  • ręcznie prowadzone z masztem niepodnoszące towaru,
  • paletowe ręcznie prowadzone,
  • wysokiego składowania,
  • unoszące ręcznie prowadzone.
Wózki paletowe magazynowe

Wózek paletowy elektryczny – dobre rozwiązanie w przestrzeniach zamkniętych

Wózki paletowe elektryczne są przeznaczone do pracy w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego też bardzo ważny jest rodzaj napędu.

Magazynowe wózki widłowe są napędzane za pomocą elektrycznych baterii, więc też pracują efektywnie i wydajnie, a przy tym ciszej i zdrowiej. Dzięki temu wózki paletowe elektryczne mogą służyć nawet w niewielkich pomieszczeniach o wąskich korytarzach. Paleciaki elektryczne prowadzone można wykorzystać do pracy w niewielkich magazynach niskiego składowania, w hurtowniach i na zapleczach sklepów. Mają one niewielką wartość maksymalną unoszenia, jednak ich małe rozmiary sprawiają, że można nimi nawet wjechać na przyczepę ciężarówki i odbierać ładunki bezpośrednio, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Wózki paletowe magazynowe

Magazynowe wózki widłowe – praktyczne maszyny w codziennej pracy

Wózek paletowy elektryczny czy wózek paletowy ręczny?

Decyzja należy do inwestora, ale z całą pewnością paleciak przyda się do wykonywania wielu zadań z zakresu transportu bliskiego, magazynowanego i składowania. Takie magazynowe wózki widłowe są także bardzo praktyczne w trakcie kompletowania oraz dostarczania zamówień. Dzięki nim wykonywana praca jest lżejsza, a pracownicy nie są narażeni na hałas jak w przypadku wózków spalinowych. Przy tym wózki paletowe elektryczne pracują wydajnie i ekonomicznie. Wymiana i ładowanie baterii w przypadku magazynowych wózków widłowych jest szybka, a obsługa maszyny bardzo łatwa. Co więcej, wózki paletowe elektryczne mogą rozwijać duże prędkości, usprawniając przy tym pracę na co dzień.

FAQ

Jeśli chcesz bezpiecznie prowadzić wózek widłowy, powinieneś odbyć kurs dla operatorów zakończony egzaminem państwowym. Instytucją nadającą uprawnienia jest Urząd Dozoru Technicznego, jednak same szkolenia są organizowane przez firmy prywatne. Zakres uprawnień nie jest jednorodny – w tym przypadku należy zdobyć III WJO, czyli najwęższą kategorię uprawnień, która pozwala na operowanie wózkami jezdnymi takimi jak wózki widłowe prowadzone lub popularne wózki paletowe.

Ich przeznaczeniem jest pomoc przy składowaniu towarów, dlatego będą niezbędne w wielu branżach, pomagając przeprowadzić wewnętrzny obieg towarów, łącząc np. strefę produkcji z magazynową. Są przeznaczone głównie do pracy we wnętrzach, szczególnie modele elektryczne – modele spalinowe mogą pracować na zewnątrz. Paleciaki prowadzone są doskonałe w zapleczach sklepów, hurtowniach i magazynach niskiego, jak i wysokiego składowania.

Zdecyduj, czy chcesz korzystać z wózków w niewielkich pomieszczeniach o wąskich korytarzach czy w większych magazynach, uzależniając od tego wymiary urządzenia. Ważny jest także napęd – akumulatory doskonale sprawdzą się w zamkniętych przestrzeniach. Modele z masztem to wózki wysokiego składowania, idealne do wyższych magazynów – na drugim biegunie znajdują się wózki ręcznie unoszące z widłami. Ważny jest udźwig urządzeń – najmniejsze podniosą towary o masie 1 tony, a największe nawet 2,5 tony lub więcej.

664 984 156