1.0 – 1.6 tony Wózki ręcznie prowadzone z masztem
1.0 – 1.6 tony Wózki ręcznie prowadzone z masztem

Mitsubishi

Szczegóły

Wózki paletowe ręcznie prowadzone
Wózki paletowe ręcznie prowadzone

Mitsubishi

Szczegóły

Wózki wysokiego składowania
Wózki wysokiego składowania

Mitsubishi

Szczegóły

1.0 tona Wózek ręcznie prowadzony z masztem
1.0 tona Wózek ręcznie prowadzony z masztem

Szczegóły

1.4 – 1.6 tony Wózek unoszący ręcznie prowadzony
1.4 – 1.6 tony Wózek unoszący ręcznie prowadzony

Szczegóły

1.4 – 2.5 tony Wózek wysokiego składowania
1.4 – 2.5 tony Wózek wysokiego składowania

Szczegóły

1.2 – 2.0 tony Wózek ręcznie prowadzony z masztem
1.2 – 2.0 tony Wózek ręcznie prowadzony z masztem

Szczegóły

Wózki paletowe - magazynowe

Wózek paletowy – czemu służy?

Magazynowe wózki widłowe mają to do siebie, że ich głównym przeznaczeniem jest pomoc przy składowaniu towarów. Dzięki paleciakiom możliwe jest sprawne  przeprowadzenie obiegu wewnętrznego ruchu towarów w magazynie i może łączyć ze sobą różne obszary np. doki załadunkowe z regałami składowania czy strefę produkcji z częścią magazynową. Innymi słowy, nowe wózki magazynowe służą do sprawnego rozmieszczania ładunków na regałach w określony sposób, zgodnie z przyjętym systemem.

Jakie magazynowe wózki widłowe wybrać?

Najprostszym rozwiązaniem jest wózek paletowy ręczny. Tego typu wózek paletowy można wykorzystać do realizacji wielu różnych zadań. Wózek podnośnikowy ręczny z kolei to wózek paletowy z możliwością podnoszenia towarów. Jego atutem jest możliwość wykorzystania w sytuacji, gdy miejsca do manewrowania nie ma zbyt wiele. Wózki widłowe wysokiego składowania są z kolei lżejsze niż te z przeciwwagą. Wózki wysokiego składowania są przy tym mniej zaawansowane technologicznie spośród wszystkich wymienionych urządzeń, nazywa się je też wózkami bocznymi, gdyż maszt z karelą i widłami jest ustawiony prostopadle do miejsca zajmowanego przez operatora.

Wózki magazynowe w naszej ofercie

Wyróżniamy różne rodzaje podnośników widłowych ze względu na rodzaj prac, którym są dedykowane. W naszym sklepie znajdują się magazynowe wózki widłowe:

  • ręcznie prowadzone z masztem niepodnoszące towaru,
  • paletowe ręcznie prowadzone,
  • wysokiego składowania,
  • unoszące ręcznie prowadzone.

Wózek paletowy elektryczny – dobre rozwiązanie w przestrzeniach zamkniętych

Wózki paletowe elektryczne są przeznaczone do pracy w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego też bardzo ważny jest rodzaj napędu. Magazynowe wózki widłowe są napędzane za pomocą elektrycznych baterii, więc też pracują efektywnie i wydajnie, a przy tym ciszej i zdrowiej. Dzięki temu wózki paletowe elektryczne mogą służyć nawet w niewielkich pomieszczeniach o wąskich korytarzach. Paleciaki elektryczne prowadzone można wykorzystać do pracy w niewielkich magazynach niskiego składowania, w hurtowniach i na zapleczach sklepów. Mają one niewielką wartość maksymalną unoszenia, jednak ich małe rozmiary sprawiają, że można nimi nawet wjechać na przyczepę ciężarówki i odbierać ładunki bezpośrednio, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Magazynowe wózki widłowe – praktyczne maszyny w codziennej pracy

Wózek paletowy elektryczny czy wózek paletowy ręczny? Decyzja należy do inwestora, ale z całą pewnością paleciak przyda się do wykonywania wielu zadań z zakresu transportu bliskiego, magazynowanego i składowania. Takie magazynowe wózki widłowe są także bardzo praktyczne w trakcie kompletowania oraz dostarczania zamówień. Dzięki nim wykonywana praca jest lżejsza, a pracownicy nie są narażeni na hałas jak w przypadku wózków spalinowych. Przy tym wózki paletowe elektryczne pracują wydajnie i ekonomicznie. Wymiana i ładowanie baterii w przypadku magazynowych wózków widłowych jest szybka, a obsługa maszyny bardzo łatwa. Co więcej, wózki paletowe elektryczne mogą rozwijać duże prędkości, usprawniając przy tym pracę na co dzień.

664 984 156