Biuro czynne: Pn-Pt 8:00-16:00 biuro@movincar.pl tel: 33 813 22 73
Autoryzowany Dealer: Manitou Mitsubishi Forklift Trucks Niftylift

Wózki widłowe terenowe

Widlak terenowy przydatny jest w wielu branżach. Wózki widłowe terenowe to bardzo solidne i praktyczne maszyny, które doskonale odnajdują się w branży budowlanej oraz transportowej.

Z uwagi na generowane spaliny oraz duże gabaryty najczęściej są wybierane do prac ciężkich związanych z transportem, załadunkiem czy przemysłem ciężkim. Dodatkowo wózek widłowy terenowy także może być z powodzeniem wykorzystywany w tartakach, gospodarstwach rolnych, ogrodniczych czy kamieniołomach. Wózki widłowe terenowe zapewniają dużą wydajność pracy. Zazwyczaj im większy rozmiar, tym większy udźwig. W ofercie dostępne są różne modele wózków widłowych terenowych, które różnią się ceną w zależności od takich czynników jak maksymalny udźwig, moc i marka silnika, wysokość podnoszenia czy dodatkowe wyposażenie.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym doradcą: 664 984 156 lub 698 986 553

 

M Wózki Terenowe do Ciężkich Aplikacji
Manitou

M Wózki Terenowe do Ciężkich Aplikacji

Gama wózków M to wyjątkowo terenowe i stabilne wózki widłowe, dedykowane do najcięższych aplikacji i warunków. Pracują w bardzo trudnych, stromych i niestabilnych warunkach – które pokują z uwagi na niewiarygodną trakcję i przyczepność. W zależności od potrzeb, możesz wybrać model o najmniejszym udźwigu 2,6 tony a także największy z tej rodziny 5 tonowy.

 
Wózki widłowe terenowe

Wózki widłowe terenowe do pracy na trudnym podłożu

Jak sama nazwa wskazuje, wózek widłowy terenowy nie został zbudowany po to, by poruszać się w pomieszczeniach zamkniętych, ale ze względu na swoje parametry pracy i gabaryty – na zewnątrz, nawet po grząskim, bagnistym terenie.

Wózki widłowe znajdują wszechstronne zastosowanie w budownictwie ze względu na duży udźwig i wysokość unoszenia. Dodatkowym elementem budowy widlaka terenowego, który ułatwia poruszanie, są opony szerokobieżnikowe, dwie mniejsze z przodu i dwie większe z tyłu. To charakterystyczny element tego typu wózków pracujących w terenie.

Wózki widłowe terenowe

Wózek widłowy terenowy – charakterystyka

Pojawienie się na rynku wózków widłowych terenowych jest ściśle związane z zapotrzebowaniem na ciężki sprzęt na placach budowy przy usuwaniu gruzu czy przy załadunku oraz rozładunku różnych towarów.

Tradycyjne wózki widłowe wykorzystywane do pracy w magazynach nie były odpowiednio wyposażone, by pomagać pracownikom w wykonywaniu prac w terenie, a zwłaszcza na trudnym, wyboistym gruncie czy na wzniesieniach. Wózki widłowe terenowe mają znacznie większą moc, dlatego też są w stanie transportować materiał na duże odległości po różnym podłożu. Obsługa widlaka terenowego nie należy do trudnych i jest podobna do obsługi wózka wykorzystywanego w pomieszczeniach zamkniętych. Charakterystyczne dla wózków widłowych terenowych są duże, zapewniające dobrą przyczepność opony i napęd na dwie osie, który sprawia, że maszyna doskonale radzi sobie w trakcie jazdy po nierównościach.

FAQ

Operator wózka terenowego pracuje podobnie jak osoby obsługujące pojazdy podnośnikowe. W związku z tym wymagane jest posiadanie aktualnych uprawnień na wózki widłowe w kategorii IWJO lub IIWJO. Aby móc legalnie prowadzić pojazdy, należy zdać egzamin państwowy (wynik pozytywny) i mieć ukończone 18 lat oraz brak przeciwwskazań lekarskich do obsługi tego typu pojazdów.

Wózki terenowe są niezawodne w tzw. trudnych sytuacjach, gdy są potrzebne urządzenia o dużej mocy, stabilnej konstrukcji, które poradzą sobie z unoszeniem i transportem nawet kilkutonowych ładunków poza budynkami. Dzięki temu, że mają napęd na 2 lub 4 koła i opony z szerokim bieżnikiem, bez trudu dotrą w trudno dostępne miejsca, przemierzając wzniesienia, górki, tereny nierówne, a nawet grząskie i błotniste. Widlak terenowy jest często używany na budowie – dodatkowy osprzęt umożliwia zmianę parametrów, dzięki czemu stają się niewielkim pługiem śnieżnym czy minikoparką.

Ważny jest maksymalny udźwig, który wynosi średnio od 2 do 5 ton, jednak najmocniejsze maszyny mogą unieść nawet do 7 ton. Istotny jest typ masztu oraz wysokość podnoszenia wynosząca średnio od 3 do 5 metrów – największe maszyny są w stanie unieść maszt nawet na ok. 10 m. Ważny jest napęd – 4 kołowy pozwoli dotrzeć w trudniejsze miejsca, ale nie każdy go potrzebuje. Dla wielu przedsiębiorców istotne będą także akcesoria dodatkowe, które pozwolą na rozszerzenie jego zastosowań.

Widlaki terenowe są doskonałe na terenie budowy, służąc do transportu materiałów budowlanych, w tym sypkich ładunków takich jak gruz i żwir. Możliwe jest zamocowanie przychylnego uchwytu, pozycjonerów wideł, karetki z pływającymi widłami, a nawet chwytaków, dzięki czemu jest to pojazd wielofunkcyjny. Sprawdzi się także w rolnictwie, szczególnie podczas żniw, ułatwi magazynowanie zbiorów. Wózki widłowe terenowe są stosowane także w portach, kamieniołomach i tartakach.

664 984 156