Wózki widłowe terenowe

Widlak terenowy przydatny jest w wielu branżach. Wózki widłowe terenowe to bardzo solidne i praktyczne maszyny, które doskonale odnajdują się w branży budowlanej oraz transportowej.

Z uwagi na generowane spaliny oraz duże gabaryty najczęściej są wybierane do prac ciężkich związanych z transportem, załadunkiem czy przemysłem ciężkim. Dodatkowo wózek widłowy terenowy także może być z powodzeniem wykorzystywany w tartakach, gospodarstwach rolnych, ogrodniczych czy kamieniołomach. Wózki widłowe terenowe zapewniają dużą wydajność pracy. Zazwyczaj im większy rozmiar, tym większy udźwig. W ofercie dostępne są różne modele wózków widłowych terenowych, które różnią się ceną w zależności od takich czynników jak maksymalny udźwig, moc i marka silnika, wysokość podnoszenia czy dodatkowe wyposażenie.

M Wózki Terenowe do Ciężkich Aplikacji
M Wózki Terenowe do Ciężkich Aplikacji

Gama wózków M to wyjątkowo terenowe i stabilne wózki widłowe, dedykowane do najcięższych aplikacji i warunków. Pracują w bardzo trudnych, stromych i niestabilnych warunkach – które pokują z uwagi na niewiarygodną trakcję i przyczepność. W zależności od potrzeb, możesz wybrać model o najmniejszym udźwigu 2,6 tony a także największy z tej rodziny 5 tonowy.

 
Wózki widłowe terenowe

Wózki widłowe terenowe do pracy na trudnym podłożu

Jak sama nazwa wskazuje, wózek widłowy terenowy nie został zbudowany po to, by poruszać się w pomieszczeniach zamkniętych, ale ze względu na swoje parametry pracy i gabaryty – na zewnątrz, nawet po grząskim, bagnistym terenie.

Wózki widłowe znajdują wszechstronne zastosowanie w budownictwie ze względu na duży udźwig i wysokość unoszenia. Dodatkowym elementem budowy widlaka terenowego, który ułatwia poruszanie, są opony szerokobieżnikowe, dwie mniejsze z przodu i dwie większe z tyłu. To charakterystyczny element tego typu wózków pracujących w terenie.


Wózki widłowe terenowe

Wózek widłowy terenowy – charakterystyka

Pojawienie się na rynku wózków widłowych terenowych jest ściśle związane z zapotrzebowaniem na ciężki sprzęt na placach budowy przy usuwaniu gruzu czy przy załadunku oraz rozładunku różnych towarów.

Tradycyjne wózki widłowe wykorzystywane do pracy w magazynach nie były odpowiednio wyposażone, by pomagać pracownikom w wykonywaniu prac w terenie, a zwłaszcza na trudnym, wyboistym gruncie czy na wzniesieniach. Wózki widłowe terenowe mają znacznie większą moc, dlatego też są w stanie transportować materiał na duże odległości po różnym podłożu. Obsługa widlaka terenowego nie należy do trudnych i jest podobna do obsługi wózka wykorzystywanego w pomieszczeniach zamkniętych. Charakterystyczne dla wózków widłowych terenowych są duże, zapewniające dobrą przyczepność opony i napęd na dwie osie, który sprawia, że maszyna doskonale radzi sobie w trakcie jazdy po nierównościach.

664 984 156