Biuro czynne: Pn-Pt 8:00-16:00 biuro@movincar.pl tel: 33 813 22 73
Autoryzowany Dealer: Manitou Mitsubishi Forklift Trucks Niftylift

Ciągniki terminalowe

Ciągniki logistyczne – jedno rozwiązanie do wielu zastosowań: Wysokiej klasy ciągniki logistyczne firmy Simai są wykonane z trwałych, solidnych materiałów i z powodzeniem mogą być wykorzystywane w wielu branżach.

Znajdują one zastosowanie nie tylko w lotnictwie, ale także w przemyśle automotive, w transporcie wewnętrznym, na liniach produkcyjno-montażowych. Dzięki swojej ergonomii tego typu ciągniki stanowią idealne, profesjonalne rozwiązanie w branżach związanych z obsługą i transportem czy na kolei. Mogą się przydać w przetwórstwie spożywczym, turystyce, budownictwie i w firmach produkcyjnych. Są bardzo łatwe w prowadzeniu, dlatego są wygodne i bardzo praktyczne.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym doradcą: 664 984 156 lub 698 986 553

 

Ciągniczek elektryczny TTE30
Simai

Ciągniczek elektryczny TTE30

Kompaktowy i łatwy w obsłudze, ma wyjątkowo zmniejszony promień gięcia. „Odporna na uderzenia” rama nośna na obwodzie, wykonana z bardzo grubych, ciętych laserowo i spawanych elektrycznie blach, umożliwia najlepsze wykorzystanie wysokiego momentu obrotowego oferowanego przez silnik asynchroniczny. Kompletne oprzyrządowanie: klucz do zamykania obwodu, kontrola w celu natychmiastowej identyfikacji wszelkich usterek lub anomalii z funkcją licznika godzin, wskaźnikiem stanu naładowania akumulatora, poleceniem zmiany biegów i sygnałem dźwiękowym.

 
Ciągniczek elektryczny TTE40
Simai

Ciągniczek elektryczny TTE40

Niezwykle kompaktowy, łatwy w prowadzeniu, umożliwia konwersję o 180 ° na mniej niż 2,5 m. „Odporne na wstrząsy” podwozie jest wykonane z płyt o wysokiej grubości, wyciętych laserowo i spawanych elektrycznie, co pozwala na najlepsze wykorzystanie osiągów silnika prądu przemiennego o wysokim momencie obrotowym. Kompletne oprzyrządowanie: stacyjka, kontrola kontroli w celu natychmiastowego wykrycia jakiejkolwiek usterki lub awarii z funkcją licznika godzin i wskaźnika naładowania baterii, ergonomiczny przełącznik ruchu / świateł / klaksonu.

 
Ciągniki logistyczne terminalowe

Charakterystyczne cechy maszyn

Prezentowane ciągniki terminalowe są zaliczane do trójkołowych ciągników elektrycznych.

Wyposażone są w miejsce dla operatora, co zapewnia wygodę obsługi. Ciągniki terminalowe wyróżniają się niewielką wysokością, co ułatwia operatorowi szybkie wsiadanie i wysiadanie. Dodatkowo sprzyja to także obsłudze w warunkach ograniczonej ilości miejsca w pomieszczeniach zamkniętych. Ciągniki logistyczne mają także daszek, który podczas w pracy w terenie będzie skutecznie chronił operatora przed deszczem czy śniegiem. Warto wspomnieć o tym, że ciągniki terminalowe mają napęd na wszystkie koła, dzięki czemu mogą się szybko poruszać zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i w terenie. Inne parametry, o których warto wspomnieć, gdy mówimy o ciągnikach logistycznych to łatwy w obsłudze pulpit nawigacyjny czy elektroniczna regulacja prędkości. Wielofunkcyjna tablica rozdzielcza ułatwia operatorowi kontrolę nad maszyną i sprawne wykonywanie pracy.

Ciągniki logistyczne terminalowe

Ciągniki terminalowe Simai – praktyczne i wygodne

Simai powstała jako firma transportująca materiały przemysłowe, by następnie stać się producentem urządzeń do transportu.

Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, sprzedaży eklektycznych ciągników logistycznych i wózków platformowych. Obecnie ma szeroki asortyment na całym kontynencie europejskim i jest jednym z czołowych graczy na rynku oferującym ciągniki terminalowe. Dostępne w naszej ofercie ciągniki logistyczne tej firmy zostały tak zaprojektowane, by przy niewielkich wymiarach zapewnić dużą wydajność, zwrotność i bezpieczeństwo, czyli najważniejsze cechy kojarzone z wysoką jakością urządzeń Simai.
Ciągniki logistyczne terminalowe

Ciągniki magazynowe pozwolą obniżyć koszt produkcji

Zastosowanie ciągników logistycznym wpływa znacząco na obniżenie kosztów transportu.

Szczególnie, jeśli można zastosować tzw. pociąg zamiast pojedynczych transportów z użyciem wózka widłowego. To doskonały pomysł do firm produkcyjnych, które chcą ograniczyć ilość utrzymywanych zapasów na stanowiskach pracy, zapobiec nadprodukcji i zadbać o lepszą koordynację. Ciągniki magazynowe to kombinacja wysokiego uciągu i kompaktowych wymiarów, które doceni wiele branż. Może być używany wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku np. w przemyśle motoryzacyjnym, w obiektach logistycznych, a nawet na lotniskach.

FAQ

Ciągniki magazynowe są praktycznie standardem w transporcie wewnętrznym towarów, coraz częściej zastępując wózki widłowe. Pomagają zredukować koszty logistyki, a do tego charakteryzują się mniejszymi rozmiarami, małym promieniem skrętu i lepszą widocznością dla operatora. Te cechy sprawiają, że rośnie bezpieczeństwo pieszych w zakładzie produkcyjnym, a maszyna łatwiej przejedzie w wąskich przejściach

Ciągniki logistyczne wyróżniają się dużą mocą i odpowiednią konstrukcją, dzięki czemu pozwolą przewieźć na specjalnych przyczepach nawet kilka osobnych ładunków w tym samym czasie. Tzw. pociąg logistyczny może transportować ładunki o różnej masie, rozmiarze, kubaturze w tym samym czasie, składając się z różnych elementów.

Ciągniki magazynowe są wyposażone w nowoczesne silniki wyprodukowane w technologii prądu zmiennego, dzięki czemu koszty ładowania są niższe niż w przypadku urządzeń spalinowych. Pracują one także dłużej na jednym ładowaniu. Dodatkowo generują niski poziom hałasu i nie zanieczyszczają środowiska. Wiele maszyn jest wyposażona w automatyczne hamulce postojowe, czujniki zapobiegające przypadkowemu przemieszczeniu czy oświetlenie ostrzegawcze i sygnalizację dźwiękową, które podnoszą bezpieczeństwo pracy.

664 984 156