Prace serwisowe przy wózku widłowym – jakie usługi możesz nam zlecić?
Praca przy użyciu maszyny, która jest sprawna i działa dokładnie tak, jak sobie tego zażyczymy, a więc której możemy być pewni – to czysta przyjemność. Problemy jednak pojawiają się w momencie, kiedy wózek widłowy zaczyna wykazywać rozmaite usterki. Profesjonalny i – co najważniejsze – zaufany serwis to w takiej sytuacji podstawa. W Movincar wiemy doskonale, jak istotną rolę w życiu każdego pojazdu odgrywa jego regularne serwisowanie. Jakie usługi możesz nam zlecić?
Jak często serwisować wózek widłowy?
Sprawność wózków widłowych w praktyce to nie tylko komfort pracy, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Właściciel maszyny jest więc zobowiązany nie tylko do prowadzenia niezbędnej dokumentacji związanej ze stanem technicznym pojazdu, ale także prowadzenia cyklicznych przeglądów oraz usuwania bieżących usterek. Ma jednak oczywiście prawo nie wiedzieć, jak wymienić olej w wózku widłowym czy też jaki olej do skrzyni biegów wózka widłowego sprawdzi się najlepiej. W tym właśnie miejscu pojawia się profesjonalny serwis wózków widłowych, w którym możemy zlecić konkretne usługi serwisowe.
Wielu użytkowników na tak postawione pytanie odpowie zapewne wprost: jak tylko coś się zepsuje. I oczywiście będzie w tym stwierdzeniu sporo racji. Zacznijmy jednak od tego, że serwis serwisowi nierówny. Codzienna rutynowa kontrola stanu urządzenia nie równa się bowiem corocznemu przeglądowi, mimo że jedno i drugie można nazwać serwisem. Czy więc potrzeba wyczerpuje kwestię częstotliwości serwisowania wózka widłowego? Nie do końca. Warto rozróżnić kilka rodzajów działań, które można określić mianem serwisowania:
- codzienna kontrola sprawności wózka przed i po pracy,
- naprawa bieżących usterek,
- przeglądy konserwatorskie,
- przeglądy okresowe.
Wspomnianą odpowiedź warto więc uzupełnić o dopowiedzenie: i kiedy wymagają tego terminy w dokumentacji. O ile wybrane rodzaje przeglądów mogą wykonać wyłącznie inspektorzy Urzędu Dozoru Technicznego, o tyle remonty i usuwanie wielu usterek najlepiej wykonywać u profesjonalnych serwisantów, których doświadczenie zdecydowanie wykracza poza wiedzę, jaki olej silnikowy do wózka widłowego danego rodzaju sprawdzi się najlepiej.
Co możemy dla Ciebie zrobić w Movincar?
Poza usługami z zakresu sprzedaży i wynajmu wózków widłowych nasza firma oferuje serwisowanie maszyn. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży możemy pochwalić się profesjonalnym serwisem, który odpowie na twoje zgłoszenie awaryjne w ciągu 24 godzin. Jakie konkretnie usługi możesz nam zlecić?
-
Kompleksowa renowacja wózka widłowego
To kilkuetapowy proces, podczas którego sprawdzane są wszystkie podzespoły maszyny, a następnie na podstawie protokołu technicznego zużyte lub uszkodzone elementy zostają wymienione na nowe.
-
Przygotowywanie maszyny do rejestracji w UDT
Podczas przeglądu technicznego pojazdu zostają sprawdzone m.in. zużycie wideł i łańcuchów, poziom zużycia opon, działanie układów: hamulcowego, kierowniczego oraz hydraulicznego, działanie oświetlenia, sprawność sygnalizacji dźwiękowej, oznakowanie pojazdu. Maszyna tym samym zostaje przygotowana do zarejestrowania w Urzędzie Dozoru Technicznego.
-
Naprawa elementów hydrauliki silnikowej
Układ hydrauliczny to zdecydowanie najważniejszy układ w każdym wózku widłowym. Składa się m.in. z pomp i cylindrów hydraulicznych, siłowników podnoszenia czy rozmaitych zaworów. Naprawa lub regeneracja konkretnego podzespołu albo elementu przywróci niezawodne działanie całego systemu.
-
Remont silnika i skrzyni biegów
O ile układ hydrauliczny w maszynie pozwala operatorowi podnosić ładunki, to jednostka napędowa oraz skrzynia biegów umożliwia ich sprawne przewożenie z miejsca na miejsce. Najczęściej proces renowacji silnika lub skrzyni biegów polega na demontażu systemu, rozłożeniu go na części pierwsze, weryfikacji uszkodzeń, wykonaniu regeneracji lub naprawy wadliwych elementów i wreszcie złożeniu systemu z powrotem w całość.
-
Montaż instalacji gazowej
Klientom zainteresowanym obniżeniem kosztów utrzymania wózka widłowego w dłuższej perspektywie możemy zaoferować montaż instalacji gazowej. W serwisie Movincar oferujemy elementy instalacji renomowanych producentów.
-
Naprawa masztów i zawieszenia
Maszt, najczęściej wyprodukowany z bardzo trwałego materiału, może ulec awarii na skutek nadmiernego przeciążania pojazdu, używania maszyny niezgodnie z jej przeznaczeniem, poważniejszej kolizji lub też upadku materiałów z dużej wysokości. Doskonałą alternatywą dla kupna nowego będzie umiejętna regeneracja uszkodzonego masztu. Bez sprawnych elementów zawieszenia w żadnym wypadku nie można z kolei mówić o sprawnym wózku widłowym.
-
Instalacja dodatkowego oprzyrządowania
Klientom chętnym na poszerzenie możliwości danego wózka widłowego oferujemy rozbudowę pojazdu o dodatkowe oprzyrządowanie wedle indywidualnych wymagań, m.in. przesuw boczny wideł czy też chwytaki obrotowe.
Serwis Movincar – jak to działa?
Jeśli doszło do nagłej usterki, najlepiej nie czekać i od razu zgłosić zdarzenie telefonicznie lub mailowo. W serwisie jesteśmy dostępni przez całą dobę, więc odpowiemy na Twoje zgłoszenie w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji. Jeśli naprawa nie jest skomplikowana, nasz serwisant dokona jej u Ciebie. W przypadku większej usterki zorganizujemy transport wózka widłowego do naszego warsztatu. Jeśli z kolei potrzebujesz dokonać innego rodzaju naprawy, regeneracji lub przeglądu pojazdu, skontaktuj się z nami – doradcy Movincar chętnie odpowiedzą na Twoje pytania: https://movincar.pl/serwis
Zobacz podobne
Rodzaje zabezpieczeń w wózkach widłowych
Użytkowanie widlaka w niektórych okolicznościach może być niebezpieczne. Za sprawą rozmaitych zabezpieczeń w wózku widłowym ryzyko wystąpienia zagrożenia zdrowia lub życia operatora jest jednak zredukowane do absolutnego minimum. I dodajmy, że nie chodzi nam tutaj o zabezpieczenie w postaci kasku na głowie operatora czy odblaskowej kamizelki – choć te środki ochrony indywidualnej są równie istotne dla bezpieczeństwa operatora co elektryczne czy hydrauliczne zabezpieczenia maszyny. Przed wami kilka słów o podstawowych rodzajach zabezpieczeń wózka widłowego, które chronią operatora podczas jego codziennej pracy, jak również osoby postronne.
Ładowanie wózków widłowych – instrukcja, przepisy
Poprawne ładowanie wózków widłowych to istotna część właściwego użytkowania tych maszyn. Choć współczesne wózki coraz częściej są wyposażone w baterie bezobsługowe, spora część używanych dziś widlaków wymaga regularnego ładowania w odpowiednich warunkach. Jak powinien przebiegać proces ładowania wózków widłowych, co mówią na ten temat przepisy i dlaczego to tak istotne, by na tym etapie zadbać o rzetelną organizację stanowiska do tego przeznaczonego? Przekonajmy się!
Obowiązki operatora wózka widłowego przed rozpoczęciem pracy
Praca operatora widlaka wymaga nie tylko konkretnych umiejętności technicznych, ale także uważności i sumienności w kontrolowaniu pracy maszyny. Tę bowiem należy sprawdzać regularnie – poza wykonywaniem cyklicznych prac serwisowych – zarówno przed rozpoczęciem pracy, jak i w jej trakcie oraz po każdej zakończonej zmianie. Obowiązki operatora wózka widłowego przed rozpoczęciem pracy wydają się tutaj jednak najbardziej znaczące. O jakich praktykach mowa?