Biuro czynne: Pn-Pt 8:00-16:00 biuro@movincar.pl tel: 33 813 22 73
Autoryzowany Dealer: Manitou Mitsubishi Forklift Trucks Niftylift

4 najlepsze marki wśród wózków widłowych


Łatwo się domyślić, że wózek wózkowi nierówny. Nie chodzi tylko o techniczne parametry konkretnej maszyny, ale również o jakość materiałów i precyzję wykonania, które to czynniki mają bezpośrednie przełożenie na długość bezusterkowego użytkowania. Główni producenci wózków widłowych prześcigają się w ulepszaniu kolejnych modeli swoich maszyn, jednak nie od dzisiaj wiadomo, że niektóre marki wózków widłowych cieszą się szczególnym zainteresowaniem klientów. Jakie to firmy i z czego może wynikać ich powodzenie?

Od stalowej płyty do gotowej maszyny

Produkcja wózka widłowego to wieloetapowy i złożony proces. Jakość i pochodzenie użytych materiałów, sposób łączenia komponentów i instalowania kolejnych układów, rodzaje zastosowanych jednostek silnikowych oraz profesjonalna kontrola jakości czy testowanie gotowych maszyn będzie miała istotny wpływ na ostateczny efekt. Jakie fazy obejmuje cały proces produkcji wózka widłowego?

 • laserowe cięcie grubych stalowych płyt na określony,
 • tłoczenie elementów konstrukcyjnych pozwalające na uzyskanie otworów technologicznych, montażowych, konstrukcyjnych oraz krzywizn i łuków,
 • maszynowe i ręczne spawanie oraz zgrzewanie ze sobą elementów,
 • montaż przewodów instalacji hydraulicznej i elektrycznej, układu chłodniczego, siłowników hydraulicznych itd.,
 • instalacja oś wózka oraz jego i silnika lub silników,
 • zautomatyzowana kontrola jakości,
 • praktyczna weryfikacja gotowego produktu.

Niezawodność, wydajność i stosunkowo koszt utrzymania maszyny to główne cechy wymarzonego wózka widłowego. W końcu solidnie wykonana maszyna to nie tylko bezpieczeństwo i komfort codziennej pracy, ale także policzalny zysk i oszczędności. Jak uniknąć problemów związanych z zakupem i użytkowaniem słabej jakości sprzętu? Przede wszystkim polegać na najlepszych, sprawdzonych markach w konkretnej branży. Poniżej znajduje się subiektywny ranking wózków widłowych czołowych marek.

Wózki widłowe – marki godne zaufania

Firma Movincar Polska jest autoryzowanym dealerem wózków widłowych najbardziej rozpoznawalnych na rynku producentów. Decydując się na kupno lub wynajem maszyny, nasi klienci mogą więc nie tylko dobrać parametry wózka do konkretnego zlecenia lub charakteru pracy w dłuższej perspektywie, ale także postawić na jednego z głównych producentów światowej klasy maszyn.

 • Manitou

  Historia tej firmy rozpoczęła się w 1958 roku, kiedy Marcel Braud wymyślił zasadę działania swojej maszyny, a następnie upodobnił jej układ do tego, który dziś powszechnie funkcjonuje jako wózek widłowy. Francuz odwrócił układ ciągnika rolniczego i wyposażył go w maszt oraz hydrauliczny układ kierowniczy. Jeszcze w tym samym roku na rynku budowlanym pojawił się pierwszy profesjonalny wózek widłowy Manitou MC5 o udźwigu 500 kg. Od tego czasu przedsiębiorstwo się rozwija, skutecznie ulepszając swój sprzęt. Współcześnie Manitou to grupa produkująca nie tylko wózki widłowe, ale także różnego rodzaju podnośniki czy ładowarki teleskopowe oraz rozmaite sprzęty budowlane, w tym również. betoniarki. Wózki widłowe tego producenta na co dzień pracują w wymagającym środowisku i ciężkim terenie, a dzięki wyposażeniu w wytrzymałe i nowoczesne części zapewniają spokój użytkownikom. Istotnymi zaletami widlaków Manitou są także intuicyjność obsługi pojazdu oraz wyśmienity stosunek jakości do ceny.

  wozki_widlowe_manitou

 • Toyota

  Jeśli chodzi o wózki widłowe Toyota – opinie i renoma marki nie pozostawiają wątpliwości: maszyny tego producenta to jedne z najlepszych urządzeń na świecie. Sama marka zazwyczaj kojarzona jest z samochodami. Koncern Toyota Motor Corporation powstał w Japonii w 1937 roku i niecałe 20 lat później wyprodukował pierwszy wózek widłowy z przeciwwagą. Jakie czynniki spowodowały, że Toyota tak szybko stała się nie tylko rozpoznawalną marką samochodów, ale także wózków widłowych? Zadowoleni klienci najczęściej wymieniają niezawodność oraz wysoką jakość wykonania sprzętu. Bogata oferta producenta to także wyjątkowa łatwość doboru maszyny do indywidualnych potrzeb. Kolejną zaletą widlaków Toyoty jest niski koszt utrzymania: powszechna dostępność części zamiennych, ich rozsądna cena oraz możliwość serwisowania maszyn w wielu punktach.

  wozki_widlowe_toyota

 • Mitsubishi

  Kolejnym topowym producentem wózków widłowych, którego pojazdy znajdują się w ofercie Movincar Polska jest Mitsubishi. Podobnie jak w przypadku poprzedników ta marka również kojarzona jest ze świetnymi samochodami i częściami zamiennymi. Historia jednej z największych korporacji na świecie sięga aż 1870 roku, jednak odnoga firmy zajmująca się produkcją wózków widłowych powstała dopiero w latach 90. XX wieku. Mitsubishi konstruuje statki kosmiczne, sprzęt naukowy i medyczny, odrzutowce, elektrownie, samochody – zarówno zwykłe, jak i wyścigowe. Nic więc dziwnego w tym, że ich widlaki cechują się wysoką jakością i niezawodnością. Jeśli chodzi o wózki widłowe Mitsubishi – opinie klientów potwierdzają: wyjątkowo bogata oferta, dobre parametry oraz konkurencyjne ceny nie mają sobie równych.

  Przez różną perspektywę każdej z maszyn, trudno nie odnieść wrażenia, że coś jest nie tak. najchętniej widziałbym tutaj takie, których sposób wykonania zdjęć jest możliwie jak najbliższy.

  wozki_widlowe_mitsubishi

 • Hyster

  Dochodzimy wreszcie do ostatniej, choć oczywiście nie najmniej interesującej marki wózków widłowych w niniejszym rankingu. Amerykańska marka Hyster działa na rynku od 1929 roku i już na samym początku wyspecjalizowała się w produkcji wózków widłowych i innych urządzeń podnoszących. Firma od blisko 100 lat zajmuje się więc projektowaniem, wytwarzaniem oraz dystrybucją wózków widłowych właściwie na całym świecie. Trudno odmówić marce profesjonalnego i kompleksowego podejścia do klienta oraz wyrabianych przez siebie dóbr. Produkty Hystera cieszą się wśród klientów bardzo dobrymi opiniami – są cenione ze względu na niskie koszty eksploatacji oraz warunki gwarancji, parametry techniczne takie jak: wysokiej klasy układy hydrauliczne, niezawodne silniki i przekładnie napędowe, systemy wspomagania kierowania czy też ogólny komfort użytkowania.

  wozki_widlowe_hyster

Producenci wózków widłowych – na kogo postawić?

Niezależnie od tego, którą markę wybierzesz, pamiętaj, że niniejszy ranking wózków widłowych obejmuje najlepszych światowych producentów. Trudno więc o wyłonienie jednoznacznego lidera czy chociażby stworzenie obiektywnej czołówki. W każdym przypadku będzie mieć do czynienia z profesjonalnym sprzętem wysokiej klasy, pozostaje tylko starannie dobrać parametry maszyny do własnych wymagań i planów. By zdobyć urządzenie najwyższej jakości, nie musisz szukać daleko – wózki widłowe wszystkich wyżej wymienionych producentów znajdziesz w ofercie sklepu Movincar Polska.  


Zobacz podobne

Lepiej wynająć czy kupić wózek widłowy?

Lepiej wynająć czy kupić wózek widłowy?

Podmioty regularnie użytkujące wózek widłowy staje w pewnym momencie przed pytaniem czy lepiej wynajmować czy kupić? Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje mocne i słabe strony. Pod uwagę należy wziąć takie aspekty jak: częstotliwość użytkowania czy środki, jakie zamierza się przeznaczyć na obsługę i utrzymanie wózka widłowego. Oszczędność w krótkiej perspektywie wcale nie musi oznaczać zysku długofalowego i odwrotnie. Decyzja w tej kwestii powinna być uzależniona od przynajmniej kilku czynników oraz warto ją przedyskutować z naszymi doradcami, aby najlepiej dopasować rozwiązanie do swoich potrzeb.

Jak dobrać odpowiedni wózek widłowy do magazynu?

Jak dobrać odpowiedni wózek widłowy do magazynu?

Do sprawnego wykonywania prac magazynowych w większości zakładów niezbędne są wózki widłowe. Trudno sobie wyobrazić, by w magazynie można było bez nich sprawnie transportować i składować towary. Właśnie dlatego większość przedsiębiorców już na początku prowadzenia swojej działalności decyduje się na ich zakup lub wynajem. W tym poradniku podpowiemy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę w czasie dokonywania wyboru.

Rodzaje wózków widłowych i ich przeznaczenie

Rodzaje wózków widłowych i ich przeznaczenie

Wózki widłowe mają szerokie zastosowanie w transporcie, rozładunku oraz magazynowaniu produktów. Uniwersalne modele sprawdzą się dla większości zadań, warto jednak rozważyć specjalistyczne wózki widłowe. Dobór odpowiedniego wózka względem profilu przedsiębiorstwa pozwoli na jego efektywne zastosowanie. Na rynku znajdziemy szeroki wybór wózków widłowych podnośnikowych czołowych, wózków paletowych, a także zaawansowane wózki terenowe. Który wybrać dla swojego przedsiębiorstwa? Z artykułu poniżej dowiesz się, jakie są główne rodzaje i zastosowanie dla poszczególnych typów wózków widłowych.

Wózki widłowe w różnych branżach – do jakich prac się przydadzą?

Wózki widłowe w różnych branżach – do jakich prac się przydadzą?

Wózki widłowe są wykorzystywane do pracy w wielu różnych gałęziach przemysłu. Ułatwiają codzienną pracę w magazynach, hurtowniach, na placach budowy. W tym wpisie odpowiemy na pytanie, w jakich konkretnie pracach sprawdzą się wózki widłowe i czy to dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu.powrót do listy

664 984 156